| browneyes99 a întrebat:

Voi de la ce varsta ati inceput sa gatiti? am o prietena care la 12 ani face ciorba, prajituri etc.

11 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

De la 23 ani!

| MikyMi a răspuns:

Eu cred ca eram si mai mica cand am gatit pentru prima data.
Aveam 8, 9 ani si stiam sa fac de toate si chiar gateam pentru fratii mei cand parintii nu erau acasa...trebuie sa recunosc ca nu mi-a fost usor dar acum imi prinde foarte bine, fiind la casa mea si avand propria mea familie!
:*

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Eu la 17 ani am invatat in adevaratul sens dar mai intram si pe la 12, 13, 14, 15, 16 ani in bucatarie doar ca nici pisica mea nu vroia sa guste din "bunatatile" facute de minelaughing pe la 17 m-am pus pe treaba si am invatat, cat despre prietena ta bravo ei daca stie sa gateasca si sa faca prajituri de la 12 ani inseamna ca o sa fie o gospodina adevarata!

| Artemisia a răspuns:

Buna browneyes99!

Eu am 14 ani si nu stiu sa gatesc, de fapt nici nu stiu sa deschid aragazul.
Stiu sa fac sandvisuri, cereale cu lapte, budinca, salata de fructe si cam atat.
Mama nu ma lasa sa ma amestec in treburile ei.
Eu sunt cu studiile.
Am si meditatii in plus.
La cate sunt intr-o zi de facut, numai imi ramane vreme de gatit, pardon de invatat.
Mama zice ca mai am vreme, ca doar nu ma marit acum.
Mai intai studiile, pentru a-mi asigura viitorul, ca sa nu stau pe spinarea sotului, dupa aceea o sa ma mai gandesc la dragoste, dupa ce am si eu un job bine platit.
Dupa ce o sa ma casatoresc o sa fie nevoie de gatit, ca o sa vina copii si vezi tu, nu poti sa scoti familia la restaurant in fiecare zi laughing

| AnaEindragostita a răspuns:

De anul asta am 10 ani

| NickiMinaj a răspuns:

Inca nu stiu sa gatesc mare lucru big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tot de la 12 ani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si ce vezi rau in asta? Bravo ei sunt persoane care la 25 de ani nu stiu sa prajeasca un ou asa ca din nou zic bravo ei. Un atu in plus pe care il are si care cu siguranta mai tarziu ii va prinde foarte bine. Nu exista o varsta la care sa incepi sa gatesti, gatesti pentru ca vrei pentru ca iti place sau pentru ca esti nevoit sa o faci.
Bafta.

| Elenuca3567 a răspuns:

Am 16 ani, stiu sa fac lucruri usoare precum maioneza, sanvisuri, salate, sa curat cartofi, tai legume.Cat despre gatitul la aragaz, ma descurc, dar prefer sa fie cineva langa mine cand il folosesc, inca. Asa ma simt mai in siguranta, sa nu dau foc la ceva. laughing
Mama mea se lauda ca la 8 ani facea placinte pe soba... eu ma pot lauda ca la 16 ani stiu sa le mananc foarte bine (si sa le coc) rolling on the floor Dar mama nu prea are rabdare, se enerveaza si nu ma prea lasa sa o ajut.

| Sarah15is a răspuns:

Pai eu am 10 ani si stiu sa gatesc mancaruri usoare si mai putine grele.

| 32nelenya a răspuns:

Eu la 12 ani faceam clatite si cartofi prajiti pe la 14 ani m-am apucat mai serios de gatit! dar prietena ta e super tare daca la 12 ani face ciorbitza! bravo ei si felicitarile mele. si stii de ce? pentru ca inainte intalneai fete care gateau ca mama... dar acum intalnesti fete care beau ca tata!big grin deci sa-ti traiasca prietena!