| ale7 a întrebat:

Vreau sa fac ciuperci champignon la gratar. Am manct odata la restaurant si mi-au placut. Cum se fac? Imi da si mie cineva reteta? Pls happy e urgent.

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi multe rețete pe www.gustos.ro
Pa, pa.

| viotedy a răspuns:

Le cureti de pielita,le rupi cozile,asezi palariile cu partea unde a fost coada in sus, pe gril, cozile alaturi, pui sare cate putin in fiecare palarie, cand vezi ca se schimba la culoare si sarea e lichida le iei cu paleta fara sa versi din ele.sunt delicioase.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
CIUPERCI CHAMPIGNON LA GRĂTAR
500g ciuperci de tip champignon
putin ulei de masline
usturoi
patrunjel verde
Alegem ciuperci de marime potrivita, curate, sa nu fim nevoite sa le spalam. Punem intr-un bol ulei, bagam fiecare ciuperca cat sa se unga cu ulei si apoi le punem pe gratar. Le lasam 2-3 minute apoi le intoarcem. Separat zdrobim usturoi si il amestecm cu putina apa sau ulei. Punem ciupercile intr-un bol, condimentam cu sare si putin piper, adaugam mujdeiul, patrunjel verde tocat si servim.
http://www.la-gratar.ro/Ciuperci/ciuperci-champignon-la-gratar.html
Poftă bună!
Te pup!

| ღArySოﺁℓεღ a răspuns:

Buna.
http://www.divahair.ro/......_la_gratar

Incearca aici, sunt mai multe variante. Sper ca te-am ajutat.

| ale7 explică:

Multumesc mult tuturor! Mi-ati fost fff de ajutor! :*