| Áññч a întrebat:

Vreau sa fac niste eclere...Nuj cu ce crema s le fac. Crema de vanilie sau budinca de vanilie. Azi dp amiaza le fac cat mai repede rasp va roog! :03

Răspuns Câştigător
| gabriella85 a răspuns:

P.s crema de vanilie! budinca se va prelinge pe degetelele tale...pup

3 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Este crema de vanilie de la Dr. Oetker, este foarte buna si se prepara la rece.

| Bernoullie a răspuns:

Budinca de vanilie are o anumita aroma pe care nu o prea simti la crema de vanilie, deci optez pentru budinca :-)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

500 ml lapte
200 g zahar
125 g faina
3 oua
2 plicuri zahar vanilat
un varf de cutit sare /si se face o crema pentru eclere, daca optezi pentru alta crema, se vor numi altfel.