| miha_2008 a întrebat:

Vreau sa fac o cantitare mare de prajituri si nu stiu in ce masura le pot congela fara risc sa mi le stric.imi pote spune cineva care categorie le pot congela si care sub nici o forma?(am dubii la gelatina, frisca etc.)
multumesc

4 răspunsuri:
| Sოﺁℓε a răspuns:

Am intrebato o profesionista nu le poti congela pentru ca gustul dispare si o sa se imoiae

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prajiturile nu se pot congela, ci doar unele aluaturi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa congelezi ce prajituri vrei tu...merge si gelatina... dar cand o scoti nu o baga direct la caldura las-o undeva tot la racoare sa se dezghetze incet incet (sau produsele la care ai pus gelatina) cu frisca congeleazo fara probleme.nu se intampla nimic

| miha_2008 explică:

Multumesc mult pentru raspunsurihappy
totusi am mancat o prajitura congelata (de proba) si se pare ca functioneaza faza cu congelatul...happy