| paul0013 a întrebat:

Cum pot sa pastrez visinile fara a le congela pe iarna, pentru a le folosi la prajituri?happy

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa compot. Si din compot sunt bune in prajituri. Sau baga-le in palinca. Oauu laughing

5 răspunsuri:
| LoquitaSeMutaInViataReala a răspuns:

Nu ai alta alegere, trebuie sa le congelezi, altfel se strica. oricum, pentru prajituri sunt bune si congelate. happy

| yonutz1 a răspuns:

Cred ca maicamea le pune in apa, fara seminte cu aspirine.

| TommyMiller a răspuns:

In vodca

| dyanagabryela a răspuns:

Pastreaza-le in visinata!, iar cand le vei scoate vor avea un gust extrem de bun "condimentat" cu putina tarie. Oricum, la cele mai multe retete indicate pe timpul iernii la prajituri, se folosesc visine din visinata!

| shubler a răspuns:

In palincalaughing