| deeeeeebora a întrebat:

Vreau sa-i fac o surpriza mamei mele cu ocazia zilei ei de nastere si vreau sa-i fac ceva, orice comestibil laughing-tort, aperitive numa sa fie usor de preparat pentru ca nu stiu sa gatesc.

Răspuns Câştigător
| Altu a răspuns:

Cel mai lejer e o salata de fructe, dar poti sa risti si niste clatite, crema de zahar ars sau alte prajituri fara o reteta completa.
Ideal e sa nu dai foc la casa, o prajitura nu foarte reusita nu-i probelma happy

3 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

La multi ani mamei tale!, poti sa faci pentru mama ta un tort tiramisu- gasesti reteta pe net, e mare bun si sigur ii va placea mamei tale si va avea cu ce sa-si serveasca si eventualii musafiri

| Saya_1767 a răspuns:

Pai eu cred ca mai bine ar fi sa mergi la o cofetarie...iei un tort frumusel, micut.Ca doar este mama ta si gestul conteaza, sau poti incerca un tort mare de inghetata sau niste clatite, un platou cu multe, multe fructe. Fundita?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa-i faci mamei tale un desert pe care stii tu sa-l gatesti si apoi ai putea sa-l ornezi cu un frisca sau ceva.Trebuie sa fii inventivhappy