| CARMENCITA a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar o tigaie cu teflon de la Tefal, dar pe sitet-ul lor nu gasesc unde scrie din ce este facuta adica aluminiu sau inox si nici pe eticheta nu scrie.Imi dati si mie un link unde sa scrie daca tigaile tefal sunt din inox? Sunt cam usoare fata de alte tigai cu teflon.

2 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Http://www.tefal.ro/....../4U/4U.htm daca vrei doar din INOX.

Eu am luat o tigaie TEFAL clasica (de aceea neagra). Am cumparat-o in 2005. Am aruncat-o in 2010 pentru ca se prinsese prea multa grasime coclita pe ea si pentru ca a bagat maica-mea un "burete" de sarma si mi-a zgariat-o toata (deh, e greu cu astia mai batrani).

Am dat aproape 100 lei cand am cumparat-o dar si-a meritat toti banii.

| Andu27 a răspuns:

Mai bine intra pe top shopwinking