| ElenaSt2011 a întrebat:

Salut tuturor.

A cumparat careva dintre voi tigai marca Tefal Vintage edition? Daca raspunsul este da, atunci, scrieti-mi va rog, chiar sunt asa de bune?

Ma intereseaza daca intr-adevar nu se prinde mancarea de fundul oalei?

Trebuie razuita intens cand se spala, sau datorita faptului ca nu se prinde mancarea de fundul oalei, sunt usor de curatat?

Intreb asta deoarece pe data de 25 mai expira perioada de reducere de 60 % acordata acestor tigai.

Vreau doar sa stiu daca merita banii, caci cea mai ieftina tigaie are pretul de aproape 50 lei (dupa ce se aplica reducerea de 60 %).

Sau poate stiti sa imi recomandati tigai de la alte marci, care sigur au calitatea de a nu se rpinde de fund atunci cand gatesti.

Va multumesc anticipat.

1 răspuns:
| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu cunosc aceasta marca. Dar folosesc tigai teflonate de multi ani. Am inceput cu cele nemtesti, singurele care se gaseau atunci.
Ori scumpe ori ieftine, au aceleasi proprietati: mincarea nu se prinde. Evident, daca nu o arzi happy Se spala foarte usor, aproape de la sine. Apropo de razuit, mare atentie! Cind faci mincare foloseste o paleta, lingura, de lemn. Metalul zgarie teflonul indiferent cit de scumpa este. Si atunci, adio tigaie!