| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu mai multe despre sacii de vidat haine. Cum le tragi in vid? Am inteles ca este nevoie de aspirator. Ce fel de aspirator se foloseste?

Multumesc!

6 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Aspiratoare cu profil adecvat pungilor de nylon, actionate cu contact in pedala.

| anonim_4396 explică (pentru Bula):

Se poate si cu aspirator normal. Orice fel de aspirator. Doar tragi aerul, inchizi supapa si gata.

http://www.sacividat.ro

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am luat doua bucatii de la dedeman. Sunt spatiosi ( 100 x 60 ) si folosesti aspiratorul ca sa tragi aerul. Tot cu ajutorul acelei supape poti baga din nou aerul in sac ca sa scoti haine. Sau desfaci pe la margini. Chestia este ca nu iti inchide bine daca sacul este prea plin. Si unul dintre saci deja l-am gaurit. L-am agatat intr-un cui si uite cum tragi aerul cu furtunul de la aspirator, uite cum intra din nou pentru ca avem gaura in sac. Hmm... ce sa zic. Merita, dar trebuie avut grija la cuie sau orice altceva ascutit. Altfel arunci banii pe fereastra. Eu pierdut deja 16 lei, pretul unui astfel de sac la Dedeman.

| Kis_Iuliana_1983 a răspuns:

Sacii sunt astfel conceputi incat sa nu fie nevoie de un aspirator special pentru a-i devida. Deci se poate cu orice aspirator.

| anonim_4396 explică (pentru Kis_Iuliana_1983):

De desfacut se desfac pe margini.

https://m.youtube.com/watch?v=NV3L4XX9NRA

| Bolboceanu_Petre_2001 a răspuns:

Poti sa folosesti oricare aspirator, nu trebuie sa fie unul special. Ideea este sa bagi capul de la furtun in gaura de la sac si dai drumu la aspirator, dupa ce ai facut asta pui dopul la sac si gata! Uide de aici am invatat si eu.
http://www.sacividat.ro/
Aici te invata tot, cum ti-am explicat mai sus!