| Whitesnake99 a întrebat:

Vreau sa trec de la fier de calcat clasic pe masuta la un aparat din acela de calcat cu abur (vertical cred ca-i mai zice, cu suport sau fara, in fine). Nu ma astept sa fie mult mai bun dar macar sa fie mai rapid. Are cineva? Merita pentru haine de zi cu zi, tricouri si camasi macar? La blugi nu ma astept la miracole. Sa iau unul sau e risipa de bani?

3 răspunsuri:
| Skarr a răspuns:

Nu e la fel de bun că un fier de calcat normal. Dar e mai rapid. Și nu ocupa la fel de mult spatiu.
Nu am calcat blugi cu el deci nu știu cat de bine merge cu blugi. Daca merita e decizia ta sincer. Eu pot să trăiesc și fără.

| Whitesnake99 explică (pentru Skarr):

Dar le face cat de cat tricourile si camasile? Adica daca abia le-ai luat de la uscat si dai un pic cu el peste ele, se pot purta? Sau mai raman ceva cute?

| Skarr a răspuns (pentru Whitesnake99):

E ok dar nu perfect. Acum presupun că depinde și de model și preț. Daca iei printre cele mai ieftine s-ar putea să nu fie așa bun. Al meu e ok. Mi s-a mai intamplat sa rămână niste cute cateodata dar în mare parte merge destul de bine.