| Delia74 a întrebat:

Hey! Am o problema.Trebuie sa imi iau haine pentru scoala (trec a7-a) si parintii nu vor sa imi dea bani indeajuns.Adica poate,banii care mi-i dau or fi de ajuns dar, nu stiu cum sa ma incadrez.Adica tata mi-a zis ca imi da 500 lei pentru haine(pentru rechizite imi da alti bani), dar nu prea vad cum mi-ar putea ajunge banii astia.
Adica sa fim seriosi o pereche de blugi e 70 de lei(asta daca nu sunt de firma).si am nevoie macar de 2 perechi pentru inceput deci 140 lei, plus >camasi-240 plus adidasi(care daca am noroc sa gasesc la reducere o sa coste 150 >lei)-400+tricouri,esarfe,hanorace,pantofi,sandale,baleri ni,accesorii,trenning,nu vad cum m-as putea descura...cum sa fac sa ma incadrez in buget? sau cum il pot convinge sa imi mai dea bani?

p.s: care-i bugetul vostru pentru haine?
p.s2:dau funda

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

500 Lei hmm... Încearcă să îți iei ceva de calitate, să nu dai banii pe toate prostiile, asta conteaza cel mai mult, calitatea. Eu mi-am cumpărat adidași Adidas originali, am dat 130 lei pe ei, pretul inițial fiind de 300 lei, dar i-am prins la oferta și sunt super, numai piele, iar la confort, super. Pantofi am 3 perechi din piele, nu mai tin minte exact pretul, 100 de lei +. Trening am vazut 130 lei adidas, nu orice făcătura, trening de calitate. Dacă ai sta să faci un calcul, cred că ți-ar depăși bugetul, știi sigur că, blugii costă 70 lei? Eu zic să te plimbi pe la magazine, să te uiti la prețuri, iar apoi îți poți face calcule. Numai bine!

| LivingLouder a răspuns:

Eu nu imi cumpar alte haine pentru scoala pentru ca celalalte nu mi-au ramas mici iar balerini sau adidasi sigur gasesti ieftini

| Kristinnaaa a răspuns:

Bună, Delia,

Gasesti aici niste idei de tinute cu hainute la preturi mici, care te vor ajuta sa te incadrezi in buget: http://sanduirina.com/ce-putem-cumpara-de-la-hm-cu-mai-putin-de-60-lei/

http://sanduirina.com/......de-69-lei/

Nu ai nevoie de foarte multi bani, important este sa stii ce si de unde sa cumperi. Chiar și 500 de lei pot fi îndeajuns.

Baftă! :)