Întrebare recomandată | BlackAngel33 a întrebat:

Vreau si eu va rog cateva retete de bauturi racoroase si simple. Fundita

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
FRESH DE FRUCTE
3 mere, 2 morcovi, 4 mandarine, 1 portocala, 1 felie de lamaie, cuburi de gheata.
Merele se spala bine, se taie felii si se arunca cotorul. Portocala si mandarinele se curata de coaja si se fac felii.Morcovii se curata de coaja si se taie felii pe lung.Toate acestea se dau prin storcatorul de fructe, alternativ. Punem in pahar cu putina gheata si servim.
Te pup!

11 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Cele mai simple si eficiente sunt bauturile cu citrice.Lamaie stoarsa in apa cu putin zahar-eventual stoarsa taiata in doua, cu nervuri cu tot.Pentru a avea si ceva proprietati nutritive, se poate pune in storcator morcov, o portocala fara coaja si greapfruit.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

Limonada :X
eu folosesc miere in loc de zahar. o pun la rece sau imi fac niste ghita si apoi mmmm

| WeAreLegion a răspuns:

Fresh de portocale, suc de mere pere si morcovi, apa tonica cu suc de portocale si gheata etc!

| coco4000 a răspuns:

Fresh-uri, milkshake-uri, mojito, cuba libre...

| PandaaKid a răspuns:

Limonada, storci lamaile, pui apa, gheata si zahar ( dupa preferinta ).

| GeorgeLove a răspuns:

Pai eu mereu am preferat fresh-ul de portocale, dar poti sa mai faci milk shake si o baututra foarte buna facuta din lapte, banane si capsiuni facute la robot big grin

| Xalex200125XX a răspuns:

Limonada.Apa,zahar si lamaie
Apoi sa o lasi la frigider o jum de ora si te racorestihappy