| PetardeF1 a întrebat:

A comandat cineva de pe artificiimag.ro? E safe?
Doresc sa imi iau niste articole de divertisment F1 care fac efecte frumoase pentru un video, nu doresc sa iau petarde pentru a speria sau ranii animale.

Răspuns Câştigător
| Sergiu1201 a răspuns:

Site-ul este 100% Legit se comercializeaza articole pirotehnice in baza conditiilor impuse de lege.conform art 126 din 1995. privind regimul materialelor explozive!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu este safe, fiindca site-ul este tinut sub obsrevatie de Politai cibernetica fiindca produsele sunt ilegale si sunt prinsi cei care cumpara si evident vanzatorul.
Prin ILEGAL inseamna ca sunt INTERZISE prin LEGE, deci nu are nici un sens sa ne spui noua ca nu vrei sa sperii cainii, ci sa intelegi ca NU ai sub nici o form avoie sa le cumperi DELOC, fiindca te alegi cu dosar penal si posibil puscarie.

| Sergiu1201 a răspuns (pentru Violleta2022):

Cititi legea si dupa exprimativa parerea, dar mai intai luati niste ore de gramatica a limbii romane.

suntserios
| suntserios a răspuns:

"site-ul este tinut sub obsrevatie de Politai cibernetica"

hahahaha

in alta ordine de idei a trecut revelionul e ilegal sa mai folosesti artificii