| anonim_4396 a întrebat:

Am 14 ani in decembrie si vreau sa lucrez undeva oriunde care ma ajuta?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Conform Codului muncii este interzisa angajarea in munca a minorilor sub 15 ani, cei care o fac risca sanctiuni grele.

| swet girl 22 a răspuns:

La varsta ta nu ai unde sa lucrezi, decat ca elev la scoala. m bine ia-ti gandul.ai sa ai timp sa lucrezi de la 18 ani in sus deocamdata traiesteti copilaria

si de ce vrei sa lucrezi? nu beneficiezi de ajutor parintesc?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De ce sa lucrezi mai bine du-t ela scoala. Toate se fac la timpul lor. Am o prietena care a renuntat la scoala la 15 ani si acum REGRETA enorm. Este greu sa mergi si la scoala sa si muncesti, lasa munca pentru dupa 18 ani sau macar 17 ani.

| Khristina a răspuns:

Poti sa fii consultant. big grin