| Evelinmariaa a întrebat:

Am facut o comanda la eMAG și am plătit cu cardul online. Curierul trebuie sa îmi aducă o parte din comanda. Ar trebui sa ii arat vreo ceva ca să ii arat ca am plătit comanda deja sau cum?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu.
Curierul iti va aduce comanda si iti va da sa semnezi de primire.
Atata tot.
El stie deja ca plata a fost efectuata inainte.

| alina2k18 a răspuns:

Nu, ii apare ca a fost facuta plata cu cardul.

| Sonia822 a răspuns:

Nu, nu te justifici fata de curier, nici n-ul intereseaza. El are contract cu furnizorul, iti livreaza pentru ca asa i-a ordonat furnizorul, in baza contractului de prestari servicii

| Intruder19 a răspuns:

Daca e platit online nu ii apare cu plata ramburs, doar iti da coletul si atat. Nu il intereseaza.

| Bizon95 a răspuns:

Curierul are o foaie in care scrie daca trebuie sa il platesti sau nu
daca iti cere bani, atunci nu platesti nimic si nici nu ridici coletul, dar suni la eMAG si le freci ridichea, inseamna ca cineva, undeva nu a scris "pre-achitat"... insa e foarte putin probabil