| ThePrinceOfAllSaiyans a întrebat:

Am gasit niste blugi misto rau la oferta doar la marimea 33, dar eu am marimea 29 si imi vine la fix 29. Ce spuneti, 33 e mare? Sa imi iau marimea 33 sau?

12 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E o problemă dificilă, să analizăm:
-----------------------------------------------
"imi vine la fix 29"

știm că 33 e mai mare ca 29 (matematic și oricum vreți...)

"Ce spuneti, 33 e mare?"
deci cum o fi?

| Holiday a răspuns:

29 si 33 de fapt inseamna circumferinta in talie masurata in inch. Cu alte cuvinte, diferenta este de aproximativ 10 cm intre ele. Ia o sfoara si pune-o pe talie unde vine partea de sus a blugilor. Apoi mareste sfoara cu 10 cm si pune-o din nou si vezi ce iese. Normal ca sunt mult prea mari.

| Frank51 a răspuns:

Sunt prea mici, incearca 36.

| sierra1 a răspuns:

Yessss!

pentru frank (da' mă ignoră, dacă mă-nțelegi...)

| Violleta2022 a răspuns:

Daca 29 iti vine fix, atunci 33 este super-mare!
Dar, de ce nu cumperi masura 29?

| Catrice a răspuns:

Altu' care vrea blugi skinny.
Vezi poate mai are tactu cureaua cu care va jucați în copilărie și folosește-o.

| alina2k18 a răspuns:

Sunt mai mari cu 4 marimi, or sa iti vina mega largi si in talie si pe picior, or sa se vada oribil, ca de căpătat...

| Colors a răspuns:

E o intrebare la care tu poti să iți răspunzi. Părerea mea este că iți vor veni foarte mari, mai ales dacă preferi blugii pe corp și nu foarte largi.
Atat de bine cum iți vine mărimea 29, e clar că mărimea 33 nu iți va mai veni, sincer, nu stiu dacă este o investiție bună.

Dacă poți să ii returnezi, incearcă, de ce nu!

Răspuns utilizator avertizat
| Catrice a răspuns (pentru ThePrinceOfAllSaiyans):

Nici una, de ce întrebi? A, ma bucur ca te interesează dacă sunt bine sau nu happy

| darrio2007 a răspuns:

Păi e clar ca diferenta este foarte mare. Nu crezi?

| laviniaaaaaaaaa a răspuns:

Eu zic sa ti le comanzi pe amândouă. Le probezi, vezi care iti vine mai bine si pe cealalta o returnez.