| Vlad_Condurachi_2000 a întrebat:

Am început sa fiu interesat de skateboarding și as vrea să-mi cumpăr un skateboard, doar ca nu știu prea multe despre acest subiect. Am 14 ani și vreau să știu ce skateboard ar fi bun sau decent pentru începători ca mine (plus, aș vrea să știu de pe ce site să-l cumpăr, până-n 200 de lei). Și dacă nu ma înșel, am auzit ca roțile de silicon sunt foarte bune.

2 răspunsuri:
| MaraMadalina1888 a răspuns:

Pentru inceput e mai mult de cat perfecr unul in jur de 100 de lei.Rotile de silicon sunt pentru avansați, pentru a prinde o viteza mult mai mare. Poti lua un skateboard cu toti de plastic daca doar vrei sa înveți să te dai, iar cand ai sa stăpânești asta bine si ai sa vrei sa faci si scheme poti lua unul cu toti de silicon, dar momentan nu ai ce face cu unul de silicon. Sincer eu am gasit pe eMAG, dar cel mai bine ar fi sa mergi tu special in magazin la,, sport " sau sa întrebi pe cineva cu skate de unde l a luat el. Oricum placa o sa se strice/rupe/ o sa i se deterioreze rotile cand o sa începi să faci scheme pe el.Deci nu cred ca ar trebui sa pui prea multi bani intr o placa. Calitatea de 100 si de 300-400 de lei e tot aceași treaba, doar ca e mai rezistentă. Mult noroc!

| Bnder a răspuns:

Iti recomand un skate complet luat de la skateshop. Nu lua placa Rco sau de la magazin chinezesc. 200 de lei sunt cam putini, iti trebuie macar 350.