| Furnicuta000 a întrebat:

Am incercat sa caut pe google in ce zone din Romania au acoperire cei de la Sameday si nu am gasit. E posibil sa aiba in toata tara? Ca as vrea sa comand ceva si se livreaza prin Sameday dar eu stiu ca in judetul meu au sediul la 80 km de mine

Răspuns Câştigător
| Bizon95 a răspuns:

"LIVRARE ÎN 24H
ÎN PESTE 13.800 DE LOCALITĂȚI
Livrează Next Day oriunde la nivel național și îți garantăm livrarea comenzii în ziua următoare"

cuvantul cheie e: ORIUNDE

insa sunt confuzi la numarul ala, pentru ca am cautat pe google:
https://www.agro-business.ro/......016/09/20/
"13.750 de localități: 320 de orașe / municipii reședință, 2.861 de sate reședință, 473 de localități componente ale orașelor / municipiilor, 470 de sate aparținătoare de orașe / municipii și 9.626 de sate componente ale comunelor."
pana la chestia asta habar nu am avut ca Romania are 13800 de localitati :D si presupun ca putini stiu de respectivul numar!

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca platesti transportul pentru diferenta de drum, atunci iti car si pe spate, in rucsacuri. big grin

| anonimg a răspuns:

Poate să nu ajungă la tine doar dacă stai în locuri sălbatice unde accesul se face doar cu măgarii sau cu caii.

| Furnicuta000 explică (pentru anonimg):

Stau intr-un oras dar de obicei Fan nu are acoperire aici. Dar sunt care au, de ex Cargus, GLS. De asta vreau sa vad daca Sameday are.

| Bizon95 a răspuns:

In aceeasi zi (sameday), numai aici:
https://sameday.ro/servicii-same-day/
in ziua urmatoare oriunde in tara:
https://sameday.ro/servicii-next-day/
insa ma mir ca nu ai gasit pe google, eu am aruncat:
https://www.google.com/search?q=unde+livreaza+Sameday+in+romania
si am gasit :P

| Furnicuta000 explică (pentru Bizon95):

Nu inteleg ce ai trimis, e un link cu o cautare pe google.
Am gasit doar "Acces la cea mai extinsă rețea fără KM suplimentari, peste 7000 de localități". Dar nu este nicio harta ca sa imi pot da seama care sunt localitatile in care nu au acoperire.

| Furnicuta000 explică (pentru Bizon95):

Cred ca nu m-am facut inteleasa de la inceput. Eu voiam sa stiu unde au acoperire ca sa NU platesc km suplimentari.

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Aha, atunci nu stiu, iar in afara de a le da telefon lor nu ai ce sa faci

| Furnicuta000 explică (pentru Bizon95):

Pana la urma am vazut ca trimit si prin DPD, aia au acoperire 100% in toata tara dar e cu vreo 10 lei mai scump transportul.

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

Superwinking

| Bizon95 a răspuns (pentru Furnicuta000):

"LIVRARE ÎN 24H
ÎN PESTE 13.800 DE LOCALITĂȚI
Livrează Next Day oriunde la nivel național și îți garantăm livrarea comenzii în ziua următoare"

cuvantul cheie e: ORIUNDE

insa sunt confuzi la numarul ala, pentru ca am cautat pe google:
https://www.agro-business.ro/......016/09/20/
"13.750 de localități: 320 de orașe / municipii reședință, 2.861 de sate reședință, 473 de localități componente ale orașelor / municipiilor, 470 de sate aparținătoare de orașe / municipii și 9.626 de sate componente ale comunelor."
pana la chestia asta habar nu am avut ca Romania are 13800 de localitati :D si presupun ca putini stiu de respectivul numar!