| Andreea_Nicoleta_2000 a întrebat:

Am o întrebare, as vrea sa achiziționez parfumul un million, dar varianta parfum, nu apa de toaleta. L-am găsit, e cam rar, arata puțin diferit. Are același miros ca un million apa de toaleta și doar aspectul e diferit? Sau miros și diferit dacă unul e parfum și altul e apa de toaleta? Apa de toaleta : https://www.google.com/......ps?/search
Parfum: https://www.google.com/......ps?/search

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca au design diferit, ca sa nu se poate confunda o apa de toaleta cu parfumul adevarat.
Parfumul sau apa de parfum sunt scumpe si sunt cele mai bune, dar se gasesc nuami in magazine scumpe, nu la orice drogherie ca nu le cumpara nimeni.

Apa de toaleta sau apa de colonie sunt dilutii ale parfumului, practic doar cateva picaturi de parfum intr-o apa speciala, de aceea sunt mult mai ieftine si se gasesc pe toate drumurile, avand putere mai mare de cumparare, de tot omul de rand.

Daca vrei un Parfum de calitate, cumpara intotdeauna cele pe care scrie: Parfum sau Apa de parfum si care sunt cele adevarate, chiar daac sunt scumpe.

| Dismally a răspuns:

Difera si mirosul putin, daca ma intrebi pe mine ambele sunt proaste big grin