| Necunoscutu92 a întrebat:

Am o întrebare pe Amazon sunt unele produse de 0.01$ sau de 0.10$ eu daca cumpăr 1 trebuie sa plătesc 0.10$ dolari (înafară de transport sau cum )
Si de ce is preturile sunt așa mici la unele produse?

Răspuns Câştigător
| Anonimul726 a răspuns:

E mare cantitatea și nu au ce face cu ele. Și la comenzile de sub 10 nu plătești transport. Fundă plz

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Frate ai pus intrebarea asta de N ori pe aici, ce ai esti obsedat sau ce problema ai? Vad tot ii tragi ca tu platesti 001 dolari, tu cred ca esti turc ori nu stii sa citesti, pretu este 5 dolari, deci tu pentru fiecare produs platesti 5 dolari aia platesti total.Nu e treaba ta ce pret pune ala la produs sau ce pret pune la transport aia e treaba lui, e chestie de marketing, adica de vrajeala marii.Pretu la transport e undeva la 1-1.5 dolari restul is banii lui, dar ca sa iti ia tie fata si altora ca si tine asa se procedeaza, pune pret mic sau moca la produs dar baga cat vor adica pretu produsului il baga la shipping, tu te bucuri dar nici nu stii de ce sau pentru ce laughing Si da ala e pretu total ce tul il platesti 5 dolari,cu tot cu transport. Daca cumperi multe asa cum tu ti-ai facut ocotelile, la vama o sa te taxeze romanii stai tu linistit laughing deci ro nu are cu china nici un acord, ca urmare vei plati vama, mai alels cand vad aia ca tu cumperi la snop laughing se vede clar ca daca cumperi un sac vrei sa faci afaceri nu sa le porti tu laughing unde pui ca are un review si ala spune ca produsu nu functioneaza laughing deci s-ar putea sa cumperi si dupa sa ramai cu ele ca nu ai cui le vinde, daca nu functioneaza.Dar na incercarea moarte n-are, produsele alea sunt conceptie chinezeasca asa cum ai mai intrebat de cateva ori pe aici.Deci nu e cine stie ce firma este fara nume laughing facuyte la colt de strada,alea le cumperi de fapt la brat dai un leu si iei un brat laughing asa cum erau si ceasurile alea pe vremuri alea electronice daca stii despre ce vorbesc,alea se videau la cantar la kg laughing unia cumparau, apoi le vindeau in RO in europa la bucata laughing asa se fac afacerile frate, deci nu mai tot intreba pune si cumpara, ala e pretu, garantat ajunge la tine, dar nu-ti garantez ca va si functiona.Omu spune clar accepta si return laughing doar ca returu il vei plati tu si cred sa trimiti din RO in china te duce undeva la vreo 10-15 dolari asa ca omu stie f bine ce face ce vinde laughing