| Flav1us27 a întrebat:

daca comand ceva din alta tara, si ajunge la Posta Vamala, iar eu am uitat sa iau coletul de 1 luna, ce se intampla?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Marfa comandata din strainatate ai platit-o deja la comanda.
Daca ajunge la vama si nu te prezinti la timp, se percepe taxa se magazionare + penalizari la taxa vamala.
Daca depasesti un timp limita stabilit, cand taxele depasesc parte considerabila din valoarea marfii, atunci vama scoate la vanzare marfa prin care incearca sa-si recupereze creantele aferente.

1 răspuns:
| missfatadelatara a răspuns:

Adio, colet.