| anonim_4396 a întrebat:

Am strans niste bani si vreau sa-mi cumpar un laptop/notebook. Eu nu prea ma pricep, dar as vrea sa aiba camera web, microfon, bluetooth si DVD writer incorporate, si vreau unul de o marime normala sa zic asa, nu micut. Am 2000 de lei, ce imi recomandati?

18 răspunsuri:
| andalu a răspuns:

@Rezzo Sunt perfect de acord cu ce spui tu, insa avand in vedere ca ai enumerat si apple. esti constient ca nu mai e vb doar de "ceva" bani, ci de o suma de cel putin 3 ori mai mare? Poate nici nu e un pasionat de calc(daca ar fi fost stia deja ce sa isi cumpere, nu ne mai intreba pe noi). Eu recomand Fujitsu, chiar daca nu e o marca cine stie ce, eu zic ca raportul calitate-pret e chiar bun. da, nu arata extraordinar de frumos, insa oricum sunt mai bune decat Acer.HP-urile sunt frumoase, insa HP la pruductia de laptop-uri sunt 0, am o multime de cunostinte care inca din primul an de achizitionare a unui laptop HP au avut pb(de la laptop-uri HP mediocre, pana la unele cu performante ridicate). Deasemena si Toshiba sunt bune si au preturi accesibile.
tot ce am enumerat e ceva care se incadreaza in suma pe care o detii tu, repet, sunt perfect de acord cu Rezzo insa ce te faci cu preturile?! happy

| andalu a răspuns:

@b3nny96 Nu am nici dell nici apple deci nu sunt subiectiva! insa NU se comapara dell cu apple, pentru ca da Apple sunt cele mai bune, uramte de Sony, iar Dell e undeva departe.Asta luat per ansamblu, nu spun ca nu sunt si dell-uri cu cache bun, placa video super etc etc insa in general sunt slabe! Ce criterii de evaluare ai tu de poti sa ridici dell-urile la rangul Apple-urilor?

| kleo01 a răspuns:

Daca ai scris 2 mil. nimic nu iti recomand, dar cred ca vb de 20 de miioane, deci as zice asa:Notebook Acer eMachine E510 asta are...plu ca acer eu marca foartebuna.Tocmai acum scriu de pe un acer!laughing

| Rezzo a răspuns:

Eu zic sa nu-ti cumperi toate porcariile care se vand la altex, emag, etc, acer, dell chestii de genu asta, eu zic sa mai strangi niste bani, si cauta ceva accesibil din urmatoarele toshiba, vaio, apple ---- e ca la masini, (vaio, apple - BMW, mercedess) (acer, dell - renault, dacia)

| Rezzo a răspuns:

@b3nny96 am dat un simplu exemplu, dar am testat un dell, sora mea are unul, bine eu am pretentii si as vrea ca un laptop sa se miste la fel de bine ca un desktop dar nu prea vezi asa ceva, de aceea eu l-am comparat cu o masina slaba.
iar @alecor are dreptate in legatura cu acel Fujitsu, am uitat sa-l enumar ca fiind un laptop bunicel
adevaru ce sa mai pentru o persoana care vrea doar sa navigheze pe net, sa stea pe mess si sa asculte muzica orice laptop e bun, si multe dintre acestea prin magazine au webcam, mic, bluetooth si dvd-writer

| fsdfsd a răspuns:

Ti-as recomanda un HP G7000

in afara de bluetooth are tot ce vrei

15. 1 inch

am eu si e bun

| Black a răspuns:

Scuze, am uitat sa precizez: Notebook Acer Aspire 5737Z-424G32Mn Dual Core T4200 320GB 4096MB

ecran 40cm diagonala, are bluetooth, dvd writer, microfon, camera web aici ar fi singura problema: camera e de 0. 3 mp...adica imagine de calitate slaba... dar pentru webcam din pct-ul meu de vedere e destul happy sistemul de operare daca te deranjeaza adica Linux poti sa il schimbi foarte usor cu un windows. cele cu windows costa cu cateva milioane in plus pentru ca linux e gratis iar o licenta de windows costa cateva milioane happy

Succes!

| Black a răspuns:

Ceva cu adevarat super bun pentru orice ai nevoie: gaming/office/multimedia etc e
Notebook Acer Aspire 5737Z-424G32Mn Dual Core T4200 320GB 4096MB

| Black a răspuns:

Http://www.mediadot.ro/......0gb-4096mb

il am si eu si e super tare... iar acer e firma buna... cine nu stie sa se abtina :)

| MiKiDuTzZz a răspuns:

Acer Extensa 5630EZ big grin am eu si are tot ce ai mentionat tu.si am dat 1700 p el.bafta!

| Ionutzsa a răspuns:

Eu zic sa te duci prin magazine, sa te uiti la mai multe feluri si mai apoi te deciziwinking
Chiar daca Reezo spune ca e ca la masini, sa stii ca eu sunt multumita de renaultu` meu [ Acer aprire 5315] laughing, il am de apr 2 ani, am varsat Fanta pe el si n-are nici pe naiba laughing, daca era mai scump dupa aia imi parea rau da` asaoh go on.
Eu iti recomand Acerwinking dar mna tu decizi ca pana la urma sunt banii tai tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acer extensa 5220

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@Rezzo daca dell este dacia. scuzama da nu stiu ce cauti la sectiunea tehnologie. apple si dell sunt cele mai bune. nu poti compara dell cu dacia. sau ce? s-a transformat dacia in porsche?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@fly construiesti o curte sau ce e cu "portile u. s. b."? laughing) se spune : porturi USB

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@alecor: apple e locul 2 din cauza sis. de operare iar dell este loc1... nu stiu cine si-a spus tie ca vayo bate dell-ul...

| fly a răspuns:

Acer, ultimul iesit este ok, costa just si are tot ceea ce-ti trebuie tie.Ca sa fie bun controleaza sa aiba cel putin 4 porti u. s. b! si eu am Acer, al meu este 5620 si sunt f multumita, e de marime normala, doar ca nu are camera incorporata asa ca tu cere un model aparut dupa asta al meu.

| fly a răspuns:

Ptr. b3nny96 -Ai dreptate si mersi ca m-ai corectat! Nu ma pricep exact la chestiile astea; mai bine spus cand mi-am luat eu primul p.c.eram deja de mult in strainatate si sincer anumite chestii mai ales tehnologice "imi scapa". Scuze. o curte.ha ha

| kocco a răspuns:

Cati bani ai?