| alexandra118932 a întrebat:

As dori sa stiu daca sunt magazine asemnatoare cu Aliexpress dar in care se poate plati in ramburs ori un magazin din Romania cu preturi asemanatoare Aliexpress-ului

2 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu draga, dar tu ai citit termenii si conditiile? Cit de roman fricos poti fi ca sa nu platesti in avans pentru comenzi externe ca vezi doamne nu iti ajung? Iti dau doua exemple scurte: comandat husa de protectie telefon de pe ali, cost 4.31 dolari, fix acelasi lucru la noi in magazin era 49 de nenorociti de lei. A venit, nu se potrivea deloc. Le-am trimis poze, am cerut 4 dolari refund, sa le ramina si lor de transport, mi-au dat banii fara discutii. Am ramas cu o husa de 31 de centi care posibil sa se potriveasca la vreun telefon, doar ca nu la ala care ma interesa pe mine. A doua faza, comandat telefon de 190 de dolari de pe GearBest, intrat in tara, disparut pe aeroport inainte de a fi procesat de vama. Putin frecus cu cei de la PayPal, mi-au dat toti banii inapoi. In cel mai rau caz, GearBest se ofereau sa imi dea jumatate inapoi, desi nu cumparasem si asigurare la telefon (era vreo 2-3 dolari) sau sa platesc vreo 95 de dolari si sa imi trimita inca unul. Si mai am exemple, dar ma opresc aici.

| TheNinja a răspuns:

Alibaba sau Wish, daca vrei in București încearcă TeamDeals