| Sandu3 a întrebat:

Salut.A cumparat cineva dupa aliexpress? Am vazut niste preturi derizorii de mici si sincer mi-e teama sa comand ceva.Sunt siguri? Am vazut un aparat de ras Braun la 50.93 lei.As dori sa il iau dar pare un pret foarte mic comparativ cu ce e la noi pe piata.Si inca o intrebare:se poate plati ramburs cu plata in numerar la livrarea de catre curier?

7 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Eu am cumparat de mai multe ori, pot sa te asigur de faptul ca, cliseul cand un pret pare prea bun sa fie real, atunci nu este, este cat se poate de real!
am vazut SSD-uri externe care promiteau 12 TB si costa 100-200 de lei, ceea ce este extrem de putin, acele SSD-uri fiind niste fakeuri care au in realitate maxim 10 Gb!
Am vazut carduri micro SD care promiteau 2 Tb si purtau nume de branduri precum Lenovo, la fel fakeuri si escrocherii, in realitate acele carduri au 8-10 Gb!
Preturi la fel raportate la cat ar fi valorat acele produse daca erau reale, preturi derizorii!
Deci nu te incanta la pret, multe produse de acolo sunt fake si sunt ieftine cu un motiv! evident ca nu in toate cazurile este valabil ceea ce am zis, ca acolo sunt cateva milioane de produse! sunt si produse care fac exact ceea ce promit!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu poți plăti ramburs.
La orice comanda internațională trebuie sa plătești produsul online că doar nu se duce pe urmă curierul cu banii până în China.

| Sandu3 explică (pentru suntserios):

Dar preturile sunt afisate in RON

| suntserios a răspuns (pentru Sandu3):

Si?

| dullcat a răspuns:

Buna.Mai intelept este sa nu comanzi nimic?

https://youtu.be/H2Bk5O6yzT0?si=nqGFZRgt7ZYyK22Y