| Darius_Dariusica_1994 a întrebat:

As dori sa vand 3 ceasuri dar nu stiu absolut deloc care este pretul lor si nici nu gasesc multe informatii pe net.

-Stainless steel back japan quartz water resistant - dama.
-Stainless steel back water resistant - barbati.
-Charles Delon 24k gold japan 1053L - dama.

Ma puteti ajuta, va rog.

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

"Stainless steel back japan quartz water resistant" nu ofera prea multe informatii despre marca sau valoarea ceasului.

Avand in vedere ca este un mecanism quartz iar pe fata nu este scrisa nici o firma, este aproape sigur ca nu valoreaza mare lucru.

Cat despre al treilea ceas, Charles Delon este o firma obscura care produce ceasuri ce se pot cumpara de pe Ebay cu cativa dolari. Chiar daca scrie pe el 24k gold, aproape sigur este doar suflat cu aur, nu este din aur solid.

Deci din pacate nu trebuie sa ai asteptari prea mari in ceea ce priveste valoarea lor.

1 răspuns:
| radu35 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci la un amnet acolo or sa iti spuna valoarea lor exacta