| Lavinia_7630 a întrebat:

As dori si eu niste idei pentru un papagal. Vreau sa imi cumpar unul mai micut asa, jucaus, prietenos(adica sa stea pe mana mea si sa nu ii fie frica) si daca se poate sa stie si cateva cuvinte sa spuna.Mai mentionez si ca prietenia si chestia cu vorbitul sa nu dureze mult pana sa se imprieteneasca cu mine sau pana sa invete cuvinte.

1 răspuns:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Tzau
Un papagal fara sa nu-l dresezi nu iti sta pe umar si dureaza mult pana sa il inveti.Cu astia mici e mult mai greu, daca vrei unu vorbaret etc iti iei unul deala mare mare(e de la 500 lei in sus).
Ti-ai putea lua un papagal simplu(perus), un nimfa sau un papagal mai micut(canar).
Eu ti-as recomanda sa iei 2 sunt nefericiti cand sunt singuri. Sper ca ti-am fost de folos.Succes happy