| lucian007 a întrebat:

Ati folosit huse pentru telefon gen "carcasa"adica din acelea in care pui teleonul si sunt facute ori din silicon sau gel? cum sunt? ce avantaje si ce dezavantaje au?

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Singurul avantaj e ca-l protejeaza de zgarieturi. Ar trebui sa-l protejeze si de socuri dar asta nu prea se intampla. Am vazut o gramada de telefoane cu carcasa care au fost scapate(de la distante mici, nu aruncate sau altceva) si tot s-au facut praf.

Dezavantaje ar fi ca strica complet designul telefonului si te poate incomoda la mana. Eu nu folosesc carcase d-alea, nu tin telefonul in buzunar cu cheile ca sa se zgaie si daca-l scap..se sparge ecranul si cu si fara carcasa d-aia protectoare.

2 răspunsuri:
| IndescribableChild a răspuns:

Se numeste bumper.
Protejeaza telefonul de zgarieturi si in cazul in care este izbit atenueaza socul la impactul cu solul.
Sunt estetice practice si ieftine big grin
Mi se par o investitie buna pentru orice telefon

| FaraSperantaSEN a răspuns:

Sincer am pe un galaxy gio si mi-a cazut grav de tot...nu are nimic am si folie de protectie nu are absolut nici o zgarietura mi se par perfecte...