| andrew666 a întrebat:

Ati incercat fix it pro de la teleshoping? Markerul pentru a acoperi zgarieturiile la masina.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste aici si vezi ca e teapa http://www.wkowtv.com/Global/story.asp?S=10273731

33 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este foarte bun. Sa nu cumperi de la tv, cumpara de pe http://www.thegift.ro/ am cumparat si eu 2 produse si am fost foarte multumit de ele parerea mea, nu te lua dupa toti.

| Daisy. a răspuns:

Eu sincer nu prea cred...adica e doar o carioca... ce poate sa faca?

| pitox a răspuns:

Daca nu sunteti capabili sa il folositi corespunzator, nu inseamna ca nu functioneaza! Acest marker scoate zgarieturile foarte bine. Singura chestie de care trebuie tinut cont este ca nu scoate zgarieturile de vopsea ci doar zgarieturile din lac. Daca zgarietura a atins vopseaua atunci markerul nu o poate acoperi.
El contine un amestec de lac si solvent care, la actiunea soarelui, se imbina cu lacul masinii si se intareste. Atentie cand aplicati: trebuie sa fie soare si sa lasati sa actioneze cel putin 10 min. Dupa 10 minute stergeti excesul de solutie de-a lungul zgarieturii. Daca zgarietura a fost mai adanca si nu s-a acoperit complet, aplicati si al doilea strat. Dupa aplicare lasati masina cateva ore la soare si nu o sa mai aveti probleme sa se ia la urmatoarea spalare. Si inca o chestie: Nu va mai luati dupa toti neavizatii...

Eu am cumparat de aici: http://www.vazutlatv.ro/products/Fix-it-Pro.html

| dianaa a răspuns:

Pare evident sistemul pe care il foloseste, si anume un dizolvant puternic pentru vopsea. Dar cum dizolvantul este foarte volatil, risca sa se usuce foarte repede si sa nu il mai poti folosi o data viitoare. Intentionam sa-l cumpar, dar nu cred ca merita decat in cazul unei zgarieturi profunde (daca o functiona...). Pretul mi se pare de asemenea exagerat. Pentru celelalte cazuri, raman foarte multumita de polish!