| alexalx1234 a întrebat:

Azi asteptam o comanda la Altex ce trebuie livrata prin Nemo Express si cand intru pe site-ul lor sa verific unde este comanda imi apare : Nelivrat. Destinatarul nu raspunde la telefon. Ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| AnaBejenaru a răspuns:

Anuleaza comanda daca sunt neseriosi.Sau anuleaza comanda actuala si fa alta comanda.

| Bondarel99 a răspuns:

Pai tu ești destinatarul, te-ai sunat singur?
Au trecut 3-4 zile lucrătoare din momentul plasării comenzii?
Nu te lua după ce scrie pe site, am comandat de multe ori de la Altex și niciodată nu era actualizat statusul comenzii, la 3 zile după ce primeam produsul încă apărarea ca e in curs de livrare laughing
Dacă a trecut mult timp, suna la cei de la Altex și te rezolva imediat.

Bula
| Bula a răspuns:

Poate te-au sunat, n-ai raspuns la telefon si asteapta sa le suni inapoi.

| alexalx1234 explică (pentru Bula):

Nu am niciun apel pierdut si toata ziua am avut telefonul la mine

Bula
| Bula a răspuns (pentru alexalx1234):

In acest caz suna la Nemo Express, sa verifice in baza de date.
Daca coletul este la ei, stabileste modul de livrare.
Daca coletul nu este la ei, atunci suna la Altex si reclama la ei.