| Irina465 a întrebat:

Bună! Am comandat de la eMAG un epilator IPL Philips. Produsul este defect, iar luând legătura cu cei de la Philips pentru a vedea ce este de făcut, aceștia m-au sfătuit să cer la cei de la eMAG să îmi trimită un produs nou în schimbul celui defect. Acum întrebarea mea este: este posibil acest lucru? Deoarece în aplicație nu apare această opțiune, de a schimba produsele. Și o a doua întrebare, dacă trimit produsul în service si nu funcționează din nou, se mai poate face retur? Mulțumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Aceste intrebari pune le celor de la Emag ei stiu raspunsul nu crezi?

| mihai69 a răspuns:

Sună pe numărul de serviciu clienți la eMag și te îndrumă ei ce să faci.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Eu știu că au obligația să ți-l schimbe! Dacă nu iti trimit altul, ori nu iti returnează banii, faci o reclamatie la OPC (eu nu aș fi acceptat un produs reparat, fiindcă nu e defect din vina ta și nu l-ai cumpărat nici "second-hand"),
Poate că, după ce il returnezi tu, il vor pune din nou in vânzare, resigilat, și iar resigilat pentru un alt cumpărător online. Mai sunt unii care se ocupă cu chestii din astea, se folosesc de un produs (am văzut câțiva copii si aici pe site, că fac asta), pana se plictisesc și apoi îi fac retur. Și ne mai mirăm...
In fine, nu am inteles niciodată chestiile astea.

Sună la ei si reclama situatia, faci retur! Mentionezi că vrei un altul in stare foarte bună, ori soliciti banii inapoi.
In locul tau, eu renuntam la el si l-as fi cumpărat din alta parte.

| Brizbriz a răspuns:

Suna la eMAG
nu au posibilitatea... booon
returnezi produsul, iti dau banii inapoi, iei altul
taadaa, problema rezolvata

| Adrian5575 a răspuns:

Suna la eMag, le spui ca produsul este defect si te vor pune sa il faci retur. Iti vor trimite altul, iti vor da banii inapoi sau îl vor trimite la reparat la producator.