| Raluuuca89 a întrebat:

Am nevoie de sfatul vostru! Stiti ca va veni sarbatoarea Sf. Maria si este ziua mamei mele, asa ca m-am gandit sa ii cumpar ceva, ea poarta multe accesorii, brz brziuri sau nu stiu cum sa le zic:D. Ideea e ca nu stiu care ar fi mai ok pentru o femeie
Ar merge astea?
http://accesorii-fashion.com/......negre.html
http://accesorii-fashion.com/......nchis.html
Ea de obicei poarta si chestii mai colorate dar are si chestii de genul, m-am gandit sa fie mai serioase.

Răspuns Câştigător
| rocket a răspuns:

Eu zic, să te uiți prin accesoriile ei, să vezi ce o reprezintă, să vezi ce îi place.
Eu ți-aș recomanda :
1. http://www.eurosilver.ro/bratari-argint/bratari-femei
2.http://www.shopmania.ro/bijuterii/p-bratari-mama-fiica-deochi-47271944

Sau. îi poți lua ceva simplu, nu tot felul de lucruri nemaipomenite. Ca de exemplu : o floare!
Dar : citeste si asta :
Iti pot recomanda ceva, desi poate unele persoane o sa-l considere un sfat aiurea si copilaresc, dar daca-ti iubesti mult mama si vrei sa simta asta poti face urmatoarele: ORI faci rost de 2 sau 3 coli ministeriale A4 si scrii pe una: "iubita mea mama, iti multumesc din suflet ca existi si ca m-ai ajutat mereu cu tot ce-ai putut, te iubesc" (asta o poti lipi cu scoci pe oglinga din baie, ca s-o poata vedea dimineata cand merge la baie), iar pe alta "la multi ani scumpa mama, iti doresc din suflet sa ai zi frumoasa!" (asta o poti lipi pe usa de la iesire, mai ales daca merge la servici, o sa-i faci o zi de-a dreptul frumoasa cu gestul asta); ORI cauta prin albume o poza cu ea de cand era tanara (sa fie amintiri frumoase), o poza de la nunta ei (daca sunteti o familie fericita si unita), iar apoi mai cauta o poza cu toata familia (fericita). Dupa ce ai aceste trei poze le poti insirui pe hol in asa fel incat sa inceapa de la iesirea din camera ei pana-n hol ( sa fie spatiu intre poze), iar sub fiecare poza sa scrii pe o "foicica" ceva melancolic dar plin de iubire, de exemplu la poza cu ea din tinerete sa scrii: "trecut-au anii mama mea, dar tu ai ramas la fel de frumoasa!", la poza cu nunta parintilor tai poti scrie: "iti multumesc ca mi-ai dat viata si iubire", iar la poza cu toata familia poti scrie: "esti o femeie minunata, te iubim si vom fi mereu alaturi de tine". Eu am facut chestiile astea si sa stii ca au dat-o lacrimile si a zis ca asa surpriza frumoasa nu i-a facut nimeni si ca am facut-o tare fericita. Ideea-i s-o faci din suflet, o mama avem. Bineinteles ca te poti prezenta (mai dupa masa) cu un buchet frumos de flori si s-o iei in brate sa-i urezi personal La multi ani! ii poti chiar pregati o masa plina de bunatati (te poate ajuta familia).aa, si nu uitati sa faceti poze, sunt amintiri frumoase, care raman pe viata. Poate-s "ridicola" dar eu cred ca cel mai frumos cadou pe care-l putem face parintilor nostri nu sunt cadouri scumpe ci gesturi prin care sa le dam de inteles ca-i iubim, respectam, intelegem si sustinem toata viata!

6 răspunsuri:
| Raluuuca89 explică (pentru rocket):

Merci mult! Chiar tare ideea!:* Oricum am comandat si accesoriile acelea pentru ca am pus bani cu fratele meu, iar acum chiar ma voi duce sa caut poze, o sa fac ceva mai diferit, mersi mult:*

| LexaHD a răspuns (pentru Raluuuca89):

Npc.

| iubesc a răspuns:

Da bratara merge super.

| rocket a răspuns:

Daca vrei bratari, eu iti recomand ceva mai la moda, si ce se poarta acum foarte mult. Vezi aici: http://www.crystalglamour.ro/......swarovski/ sunt si serioase si mai jucause.
Sau http://www.crystalglamour.ro/......shamballa/ mai colorate, Shamballa.
Sau de pe www.deaici.ro.

| Raluuuca89 explică (pentru rocket):

Nu imi plac bratarile shambala, imi pare rau, dar nu au nici o legatura cu stilul pe care il vreau eu. Iti multumesc oricum!