| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Am o întrebare.
Mi se întâmplă foarte des ca atunci cand merg in magazine cand ies sau intru sa sune acele alarme de la intrare antifurt. Mi s-a intamplat si cand nu aveam geanta sau bagaj, ci doar îmbrăcămintea pe mine.
Mi s-a sugerat de la un magazin ca poate fi de la o pereche de adidasi, insa nu știu ce sa zic, i-am inspectat acasa si nu par sa aiba ceva ascuns, nu stiu. Devine enervant deoarece ma simt mereu prost, mereu astept sa vina cineva sa verifice ca sunt ok si n-am furat absolut nimic.
Pot suna aceste alarme de la adidasi, haine? Si cum pot elimina problema?

Răspuns Câştigător
| SydneyFunnelWeb a răspuns:

Verifică eticheta hainei. Posibil să fie acolo un foarte mic antifurt. Am pățit-o cu o geacă luată de la Decathlon. A trebuit să tai toate etichetele de pe ea.

1 răspuns:
| Dragobeta a răspuns:

Am patit si eu la intrare. Iesisem dintr-o farmacie si codul de bare al medicamentelor coincidea cu un produs din market. Dar sincer nu inteleg de ce la intrare si nu iesire.
De atunci, tai etichetele de la haine. Si port bonurile de casa (indiferent de marfa) pana ajung acasa ca sa ma pot justifica in caz ca dau de unul de la securitate mai rigid.