| Roseroxmary a întrebat:

Am pus prima mea comanda pe aliexpress acum 5 zile, iar de pe net am aflat ca trebuie sa confirm comanda in secțiunea "shipped", am confirmat iar acum in secțiunea "shipped" nu imi mai apare nimic doar in secțiunea "to be reviewed". oare se poate sa fi confirmat comanda ca si cand as fi primit-o si sa nu imi mai ajungă coletul?

2 răspunsuri:
| Blueberry8 a răspuns:

Shipped inseamna ca ti-a ajuns produsul! Se confirma DOAR cand iti ajunge produsul.Acum nu mai ai decat sa astepti sa vezi daca iti ajunge sau nu. Daca este vanzator ok si nu este un magazin fake, iti ajunge produsul happy

| GouDidodino a răspuns:

95 % din comenzi au ajuns, unele cu intarziere mai mare dar su ajuns. Ca sa confirmi ca ai primit produsul trebuie sa apesi pe CONFIRM ORDER RECEIVED, nu iti confirma primirea produsului butonul Shipped, care apropo nu stiu la ce foloseste. Si daca confirmi ca ai primit iar produsul este în tranzit nu ti-l pot întoarce si nici nu cred că-i mai intereseaza pentru ca ei ii primesc banii cand confirmi tu