| sebastiandumitriu a întrebat:

Buna am si eu o intrebare eu vreau sa cumpar un pachet de carti de pe internet si mi-l trimite prin posta trebuie sa platesc la posta cumva ceva? Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Eastwood a răspuns:

Salut daca pachetul costa bani normal ca platesti pachetul si transportul la posta unde iti va veni coletul. Daca cartile costau bani le platesti la posta!

5 răspunsuri:
| pilaf a răspuns:

Dacă pe site ți se spune că ai de plătit trasport și că se achită atunci când faci comanda, nu trebuie să plătești cheltuielile cu poșta când îl primești (decât dacă lași pachetul la poștă mai mult de 2 zile de când primești avizul în cutia poștală).

Dacă spune pe site că plata se face ramburs, atunci trebuie să plătești la poștă contravaloarea cărții (cărților) și eventual cheltuielile poștale, îm funcție de politica firmei (sunt edituri sau firme care oferă transport gratuit la orice comandă, sau la orice comandă care depășește o anumită valoare).

Dacă vei primi cărțile de la o persoană fizică, depinde de cum te înțelegi cu vânzătorul. În orice caz, ți se trimit cărțile cu ramburs. E foarte probabil ca și costul transportului să fie inclus în ramburs, dar tot îl plătești.

| YesorNo a răspuns:

Platesti ce-ai comandat. Deci nu platesti nimic in plus.

| sebastiandumitriu explică:

Deci sa inteleg ca trebuie sa platesc doar pachetul de carti?

| sebastiandumitriu explică:

Si cat costa transportul pentru ca pe site scrie doar cat costa pachetul?

| Samson_Valentin_1998 a răspuns:

Platesti doar valoarea produsului si probabil transportul.