| AnielAn a întrebat:

As vrea sa imi cumpar telefon de la Emag dar vreau sa il pun in reteaua Orange. Oare daca se strica mi-l repara aia de la Orange? Si inca ceva:' Pe toti prietenii pe care i-am auzit ca au produse de la Emag ba se blocheaza, nu merge bine sau ce stii ce probleme ( eu am Laptop de la Emag si pana acum nu am avut probleme) dar nu stiu ce sa fac daca sa fiu sigura pe produsele de la ei sau nu. Ce sfat imi dati?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu are sens ce zici.
eMag este un simplu magazin, care ia produsele și doar la VINDE, nu le produce el.
Deci, dacă ei și-au ales produse proaste, nu e vina eMag ului ci a producătorului, eMag și-a făcut treabă sa le vanda.

| leapșa a răspuns:

Poate ei si-au luat produse resigilate sau n-au avut grija de ele.
Mi-am luat multe electronice de pe Emag si pana acum sunt foarte multumit de ele.
Deasemenea, conteaza si brand-ul pe care-l cumperi si aici vorbim de calitatea produsului in sine. Daca-ti iei un telefon cu brand romanesc dar produs in China, gen Allview, nu te va tine foarte mult timp.
Deci, ia-ti un telefon cu incredere, pentru ca Emag e un simplu curier (sau depozit), ca sa zic asa, si nu trebuie sa-i blamezi pe ei, ci pe producatorii produselor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba are eMAG cu produsele, ca doar nu le fabrica ei. Si nu, garantia nu e oferita de Orange daca nu cumperi telefonul de la ei

| marimarya a răspuns:

Http://bit.ly/2yyGRhT citeste aici despre garantii si service la eMAG