| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi spuneti de unde as putea face rost de haine gothice, care stie va rog frumos.As vrea daca se poate sa fie din hunedoara magazine sau deva.sau sa-mi ziceti cum as putea sa adoptez acest still cat mai usor daca nu gasesc magazine.sa-mi spuneti ce poarta fetele goth ca imi place la nebunie! si vam cerut sin hunedoara sau deva ca pe acolo ma duc la prietenul meu ca eu sunt din timisoara. va rog frumoscrying

6 răspunsuri:
| yumeee a răspuns:

Pe net. http://www.bestial.ro/
şi-a comandat prietenul meu nişte pierce-uri de aici şi mi-am luat şi eu o fustă, sunt f ok.

| Rockoteca a răspuns:

Www.bestial.ro
www.beautyofpain.ro
Aa... poti sa vizitezi si www.rockoteca.info. E legat de stiri din muzica rock, metal, goth.

| DeathStar a răspuns:

In Romania nu prea gasesti asa ceva. Aproape deloc. Cam singurele magazine de haine gotice sunt bestial.ro (timisoara), beautyofpain.ro(timisoara) si blackwidow.ro(bucuresti). Desigur, poti comanda oricand din strainatate, dar va trebui sa scoti ceva bani din buzunar. Nu sunt tocmai ieftine, mai ales cand mai ai de platit si tot felul de taxe.
Daca ai rabdare si energie sa cauti, poti gasi si in magazine obisnuite, pentru ca hainele gotice nu inseamna doar cizme pana in tavan, ciorapi de plasa, corsete, rochii si fuste spectaculoase. Sau fii creativa, cumpara-ti materiale si ce mai vrei si modifica-ti/fa-ti propriile haine. Si NU te imbraca toata ziua doar in negru ca sa arati ca fetele goth, asta ar insemna doar sa te incadrezi intr-un stereotip cand, de fapt, in 'lumea gothica' se pune foarte mare accent pe individualitate si pe libertatea exprimarii. Poti arata goth si in alb, chiar all white happy. In plus, sunt foarte multe stiluri pe care le poti adopta si combina cum ar fi loligoth, cybergoth/punk, punk, deathrock, perkygoth, steampunk, tradgoth, romantigoth etc. Cei mai multi sunt familiari cu romantigoth, vampire si uneori victorian fiindca sunt si cele mai populare printre adeptii metalului gothic cat si artistii in sine, iar majoritatea cand aud de muzica gothica se gandesc [doar] la gothic metal.
Cred ca am vorbit prea mult happy oricum sa stii ca ai de unde alege si nu ai neaparat nevoie de magazine 'de specialitate'. Nu toti au sa dea bani pe haine 'trv goff' si totusi reusesc sa arate asa, chiar bine.

Succes!