| Sanndybelle a întrebat:

Astazi mi-a dat mama 300 lei ca sa-mi cumpar ce vreau, insa nu am nici cea mai vaga idee ce mi-as putea cumpara. Dati-mi niste pareri avand in vedere ca am doar 12 ani. As opta pentru niste rochite de vara ca nu prea am, dar dupa aia mi-e frica sa nu le port. Va rogg cat mai multe idei! (fara incaltaminte, cosmetice sau accesorii ca am multe)

12 răspunsuri:
| Gentiana a răspuns:

Buna! Daca as fi in locul tau...as economisi banii pentru a strange mai multi.Sti vorba ceea:cu cat mai mult cu atat mai bine.

| ikram a răspuns:

Pai daca ai nevoie de ceva si gasesti ceva care sa-ti placa si chiar sa porti dupa aceea hainele respective cumpara-le. Daca nu gasesti nimic strage banii si iti vei cumpara ceva atunci cand iti vei gasi ceva pe gustul tau.

Nu te grabi sa cheltuiesti banii pe toate prostiile.

| Mary Marry a răspuns:

Pai du-te in mall, dar in unul in care sunt magazinele:Zara, Berscka, Pull and Bear etc.si o sa vezi ca nu sti din ce sa alegi mai ales la zara la TRF e mult prea tare totul imi place.ma rog totusi ai bugetul cam limitat pentru Zara dar totusi reusesti sa iti iei niste tricouri dragute, sau o gentuta draguta sau o pereche de sandale, mai ales ca au adus ultima colectie. mie chair imi plac si eu am 12 ani.

| Mary Marry a răspuns:

Sau daca nu vrei sa iti iei haine, cozmetice etc. ia-ti nu stiu niste cd-uri misto, sau niste jocuri calumea pe consola, PC, etc.sau niste carti misto, sau cine stie poti sa iti gasesti un mp3 sau un aparat foto doar al tau, etc.

| Xonia a răspuns:

Pai eu daca as avea acum 300 de lei, mas duce prin magazine mi-as lua 1-2 tricouri, o rochita pe care am pus ochii si o pereche de pantaloni
CU restul poti sa iti iei ceva de incaltat, cercei,
Asta as face eu

| T a răspuns:

Da, ai putea sa iti cumperi rochite(dar sa si sigura ca iti plac, altfel chiar nu le vei purta), dar nu numai. Poti sa iti cumperi si alte haine de vara: pantaloni scurti, tricouri si costume de baie.

| Klara a răspuns:

Ce atatea haine? De ce nu ti-ai putea cheltui banii pe carti, de exemplu. straight face

| ıllılı мŭsïC ılıllı áddiCted a răspuns:

Un mp3 dragut daca nu ai.

haine da, cate ceva din fiecare tongue

| andreeeaaa a răspuns:

Au aparut editiile de vara in magazine, pe zi ce trece sa incalzeste mai tare.deci lucrurile scurte si subtiri sunt bine venite. daca nu ai cumparati rochite culori cat mai vioi gen turcoaz, mov, roz aprins etc. si niste pantalonasi scurti nu foarte incarcatsi. 1-2 tricouri sau maieutse cu diferite modele eventual o esarfa, doua care sa mearga la rochite sa tricouri. sau o gentuta pe care o poti purta la acele rochite. thinking

| eddy_3193 a răspuns:

Cumpără ce-ţi place şi ce ai nevoie, sau strânge banii.

| BlackRainbow a răspuns:

300 lei hmmm thinking

O placa de paaar :X love struck
Eu asta as luabatting eyelashes

| alecssia a răspuns:

Eu mi-as lua acum o perche de blugi scurti de vara love struck
vreo 2 tricouri sau un tricou si un maieu
mi-as lua o pereche de ochelari
un costum de baie daca tot vine vara love struck
nu`ti lua rochite daca nu`ti prea plac sau dac stii ca nu o sa le porti [asa am patit si eu] laughing

kisskiss