| papushikroz a întrebat:

Cine stie cam cat costa un costum national?

Răspuns Câştigător
| unavailiable93 a răspuns:

Asta depinde de cat e de cat e de vechi, si de cat e de autentic. Dar costumele sunt de mai multe feluri, uneori, costumele fiind diferite, de la sat la sat, daramite de la zona la zona, de la regiune la regiune. Ar trebui sa mergi sa te interesezi la un sat din apropiere, sa intrebi oamenii, si o sa gasesti nu foarte scump, sau, sa te interesezi la scolile de la sate, ca sigur au, si o sa te lamureasca ei.

3 răspunsuri:
kratos
| kratos a răspuns:

Http://www.shapeart.ro/Pages/Shape.aspx! suna la ei si intreaba si cu siguranta vei afla!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Câteva milioane, dacă nu şi mai mult.
Depinde de zona de unde este costumul, vechimea lui, cine l-a purtat, cum a fost peăstrat, etc.
Pa, pa.

| CatGirl a răspuns:

Daca vrei sa cumperi toata garderoba- ie, catrinta, bundita etc.) cred ca ajunge pana la 800 lei, daca nu, mai mult.