| Andro_Tibor_1976 a întrebat:

Cum pot sa cumpar in rate?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai mai multe optiuni:
- iti faci credit la o banca si platesti lunar suma care trebuie returnata, plus dobanda aferenta.
- mergi la magazinul de unde doresti sa achizitionezi produsul respectiv si daca ei au linie de credit, poti sa faci actele direct cu ei, tu returnand lunar banii imprumutati si dobanda aferenta.
- mai poti platii cu un credit card de la banca, dar trebuie platita cat de repede poti toata suma cheltuita de pe card, pentru ca, credit cardurile au dobanzi de 2-3 ori mai mari decat imprumuturile bancare normale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iti faci un credit la banca sau un card de credit