| AndraIntreaba a întrebat:

Buna :* dau funda :* am un samsung galaxy s cu abonament dar daca imi mai prelungesc abonamentul pot sa imi iau samsung galaxy s 2 l a pret de abonamnet? sau daca nu se poate asa spuneti cum altfel si sa platesc cat mai putin posibil :* mersiii

1 răspuns:
| maria912013 a răspuns:

Ca sa poti sa iti iei un alt telefon la prelungirea abonamentului trebuie sa fie vreo oferta care sa prevada acest lucru.In functie de ofertele disponibile in Orange Shop,iti poti lua un alt telefon, insa nu unul f scump, sau ti-l alegi pe care doresti tu si platesti diferenta.Insa trebuie sa te prezinti la office-ul unde ti-ai facut abonamentul. Sfatul meu: cand iti expira abonamentul(sau daca ti-a expirat deja ) suna la Orange si spune ca vrei sa-l inchizi. Ei sunt nevoiti sa iti faca o oferta avantajoasa ca sa nu renunti la abonament, asa prevede politica.