| Darkshadoww a întrebat:

Buna happy erau mai demult la Lidl niste aperitive grecesti ardei si masline umplute cu branza in ulei de masline, am fost recent si nu am mai gasit are cineva idee daca se mai gasesc poate nu am cautat eu pe ce raft trebuia

7 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Ai cautat in mai multe locatii din orasul tau? Si eu cautam o sticla de ulei din Kaufland, intr-un oras era, in altul nu. Mi s-a parut tare dubios. laughing Nici nu am mai trecut de mult timp sa verific. Poate doar trebuie sa astepti mai mult pana e refacut stocul.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acolo, când intri și după ce ai intrat, mergi la stânga, treci pe lângă raftul ăla, apoi pe lângă celălalt, faci stânga, drept înainte și acolo găsești.

Acum lăsând deoparte ironiile, sa știi ca și eu aveam produse preferate și uneori se găseau în stoc, alteori nu. Sau unele care sunt aduse doar "stoc limitat" cât este promoția din revista, alte produse care au dispărut din stoc și nu au mai apărut nici pana azi. Așa e lidl, nu găsești nimic bătut în cuie.

Eventual sa încerci în alte magazine lidl ( și asa e plin de ele). Dacă nu mai găsești în nici un magazin, înseamnă ca s-a retras produsul cu totul din România sau din producție direct.

| and0ra a răspuns:

Știu de care zici, nici eu nu am mai văzut alea de ceva timp la Lidl. Dar este în Kaufland, de acolo îmi iau de obicei. Nu e aceeași firmă, dar e aceeași chestie pana la urma.

| dullcat a răspuns (pentru and0ra):

De fapt, Lidl si Kaufland apartin de aceeasi companie mama (sau cum s-o numi). Aveau ceva campanie in care s-au etichetat reciproc, si lumea radea pe tema asta.

| and0ra a răspuns (pentru dullcat):

A lol, nu știam de chestia asta happy atunci poate e chiar de la aceeași firma, idk. Nu am mai fost demult și nu ma prea uit la firma produsului. Știu doar ca era ceva cutie transparenta cu o eticheta neagra, și înăuntru măsline, ardei umpluți cu branza, ulei și mirodenii.