| RedNose a întrebat:

Buna,fetelor! Imi pregatesc tinuta pentru revelion dar nu stiu daca ce am eu se potrivesc.

E vorba despre o rochita casual de culoare alb cu negru(predomina albul, negru este doar in parti si pe umeri) in genul asta http://www.google.ro/......tp?/imgres difera doar materialul si modelul rochiei, si mi-am cumparat niste botine bej din piele intoarsa cam asa http://www.amafashion.ro/botine-clarette-gri-din-piele-i ntoarsa-model-548 dar tocul este mai lat in felul asta https://www.miniprix.ro/produs/1019532/Pantofi si in parti are fermoar,cel din interior e cel cu care se inchid botinele si cel din exterior e doar asa gen ornament. Pe deasupra mi-as lua un sacou tot casual cu manseta intoarsa cu un model cu floricele mici,parca asa,culoarea bej spre versui putin, modelul asta de sacou http://www.24shop.ro/sacou-dama-model-casual-v29-36942.h tml difera culoarea si modelul de pe manseta,nu este chiar asa modelul mansetei, nu iese chiar asa in evidenta...intelegeti:D pe sub rochie mi-as lua un dress culoarea piciorului. Ce ziceti?(sper ca ati inteles) Dau funda. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Aleeexutza a răspuns:

Pai dupa mine, rochia e sperba, imi place foarte mult! Te feicit pentru alegerea facuta e una inspirata. Insa la pantofi nu stiu ce sa spun. Botinele nu dau bine cu acest gen de rochie. Eu, in mintea mea as fi dat o pata de culoare cu pantofii http://www.google.com/......tp?/imgres poate asa, sau de un albastruu noptii, iar ca sacou as fii luat intr-adevar unul negru dar nu cu imprimeu ci cu tinte ca sa fii mai in trendinte. Prietenii te vor invidia!
Sper ca te-am ajutat!
Bafta in alegerea tinutei.

5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Cam multe culori pe tine! Mie nu-mi place combinatia dintre alb si bej, dupa parerea mea sunt culori terne, trebuie sa ai o predominanta sa nu devi alba ca varul. La rochita ta merg cizme negre si cu sacou negru si ceva accesorizat cu argintiu ori rosu ori ce culoare iti place, dar evita bejul la alb.
Daca rochita ar fi fost pe mov, verde, rosie, albastra, atunci da, ar fi mers cizmulitele tale bej la aceste culori si de altfel sacoul. Probeaza-le inainte si uita-te in oglinda, daca tie iti plac combinatiile de culori, vezi atunci.

| JamilaGizeh a răspuns:

Cred ca rochia este prea finuta pentru botine si as fi ales niste pantofi de genul acesta:http://www.google.ro/......tp?/imgres

E greu sa iti dai cu parerea fara sa vezi exact tinuta.E posibil sa se vada foarte bine cu botinele si cu rochia pe care o ai tu...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru JamilaGizeh):

Sînt superbi pantofii, minunati.

| RalucaScumpika a răspuns:

Rochia pare de vara (din imagine ma refer) si botinele sunt de iarna eu nu stie exact ce ai tu dar eu zic sa fii arenta sa nu combini rochii de vara cu pantofi de iarna. Sper ca te-am ajutat :*

| Marr117 a răspuns:

Probează-te şi vezi dacă-ţi place cum îţi vine. Totuşi eu aş opta pentru pantofi, chiar dacă nu ştiu exact ce ţinută ai. Dar pantoful merge aproape la orice ţinută fără probleme. Şi ai grijă la combinaţia de culori. Dacă rochiţa este alb cu negru şi botinele bej, încearcă să-ţi iei un sacou negru simplu, în cazul în care culoarea de pe manşete nu corespunde cu cea a botinelor. Baftă!