| anonim_4396 a întrebat:

Bună, îmi puteți recomanda o boxă portabilă ieftină și bună? Un exemplu ar fi JBL GO3, mai aveți voi vreo idee de boxă care sa merite la fel de mult ca JBL GO3?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

JBL GO3 are cel mai bun raport calitate/preț, păcat că-i cam micuță

audiție păcută!

| frunzarescu a răspuns:

JBL e o boxa cam mica si cam scumpa pentru ce face.
Recomand la 119 lei aceasta boxa LG http://bit.ly/3QcolBg

Uite aici un review al lui Iulian la acest model:
Am comandat boxa asta împreuna cu un JBL Go3 pentru a le compara. Clar ca LG câștiga.

Pro:
Preț mai mic;
Baterie cu viața aproape dubla;
Sunet mult mai bun (cu sound boost activ, dar chiar și fără);
Mufa de încărcare este protejata de capac;
Volum mai mare și sunet mai de calitate;
Bass mult mai mult.

Contra:
Forma de cartof e frumoasa, dar dacă nu o pui pe talpa de cauciuc se rostogolește in veselie, pentru ca e prea îngusta zona de suport;
La melodiile cu exces de bass, tinde sa pocnească puțin la volum maxim. Boxa nu pare sa limiteze bassul la volum maxim pentru a se proteja. Dar e Ok dacă ii dezactivezi sound boost și ții la maxim, sau ții sound boost activ și volumul pe la 80%. Atenție, nu distorsionează, dar dacă nu ii protejați membranele la un nivel optim, o sa distorsioneze in final ca orice difuzor forțat.