| Ezic a întrebat:

Buna, stie cineva de unde pot face rost de un steag legionar sau macar un site unte pot sa imi fac unul la comanda?

11 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Vezi ca e ilegal sa afisezi simboluri legionare capitanelaughing Ai si bani de amenda?

| Ezic explică (pentru Wr3nch):

Sunt colectionar nu il iau in scop politic sau propagandistwinking

| johnnny123 a răspuns:

Inca un "legionar" de 16 ani care habar nu are despre ce vorbeste, cine erau in realitate oamenii aia si cum ar arata o lume condusa de legionari.

Pustiulica, tu ai vreo idee care erau practicile miscarii legionare?
Uite un mic episod de istorie legionara:

" În 1936, un grup de zece legionari, studenți la teologie, a pătruns în spitalul în care era internat ziaristul Mihai Stelescu pentru recuperare în urma unei operații de apendicită și l-au împușcat pe patul de spital cu 120 de gloanțe, după care i-au aplicat multiple lovituri în cap cu un topor, intonând imnuri legionare"

Ce baieti simpatici, nu? Ai putea sa te joci cu ei Euro Truck Simulator si apoi sa iesiti la un suc in parc sa discutati despre ultimul model de smartphone.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru johnnny123):

Mihai Stelescu a fost un tradator al Miscarii Legionare, a complotat contra lui Corneliu Codreanu.

| Ezic explică (pentru johnnny123):

Omule esti batut in cap, nu sunt sub nici-o forma legionar sau fascist sunt colectionar si vreau sa am si un steag legionar in colectia mea de obiecte din al doilea razboi mondial

| johnnny123 a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa, si?

In viziunea ta asta inseamna ca merita sa fie impuscat de 120 de ori si apoi lovit cu toporul in cap in ritm de imnuri legionare?

Nu ti se pare un pic excesiv? Sau ti se pare o reactie rezonabila a unor oameni echilibrati, capabili sa conduca tara?

| johnnny123 a răspuns (pentru Ezic):

Pai daca ai o colectie de obiecte din al doilea razboi mondial de ce intrebi unde poti sa-ti faci unul la comanda?

| Ezic explică (pentru johnnny123):

Pentru ca nu gasesc nicaieri unul original sau replica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ezic):

Antichitati despre legionari https://www.olx.ro/hobby-sport-turism/arta-antichitati/q-legionari/

| oz_1736 a răspuns:

O firma care imprima imagini pe tricouri, face si steaguri daca platesti. Trimiti materialul, imaginea si ai steag. Eu am tricouri cu imagini din internet

| LucasAmino a răspuns (pentru johnnny123):

Tu realizezi cine era Mihai Stelescu? A fost angajat de rege sa l omoare pe Capitan, dupa ce nu i-a mers treaba cu asasinatul a organizat o campanie de descreditare a Legiuni cu ajutorul Regelui. Acei zece studenti au fost dupa aceea arestati si au facut 10 ani de inchisoare.