| Mihai16934 a întrebat:

Bună, știe cineva un site de încredere pentru a cumpăra parfumuri care sa fie originale și sa nu fie clone sau altceva, Întreb pentru ca am un prieten ce și-a luat o teapa și vreau sa fiu sigur dacă îmi iau ceva, Merci!

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Siteuri serioase sunt notino, sephora, douglas!

nu exista ieftin cand vorbim de parfumuri original (de brand)
multi se incanta sa dea 150 de lei pe un parfum pe care il vad in alta parte cu 800 de lei, este normal ca aceia iau teapa!
deci cand un parfum care in mod normal costa sa zicem +300 de lei pe siteurile "serioase", iar pe altele se vinde cu 120 de lei, este clar cine ce seriozitate prezinta!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Parfumurile originale nu le cumperi de pe site-uri online, ci direct din magazinele mari, in care intri si le vezi, ca scrie pe ele PARFUM, nu apa de toaltea sau apa de colonie.

| mihai69 a răspuns:

Sephora.ro

| dullcat a răspuns:

Buna.Cand ai de cumparat mergi intr-un magazin fizic dintr-o zona cunoscuta a orasului, fiindca de pe net poti oricand lua fakeuri, neexistand controale si reglementari cum se intampla pentru prima varianta. Apoi, parfumul oricum se testeaza mai intai in magazin si abia ulterior se cumpara, nu la ghici, online.

| Sekim a răspuns:

Pe baza de invitatie :
- CrewShop
- MilitaryShop
Fara invitatie :
- Notino ( nerecomandat, preturi exagerate )
- esentedelux
- depozituldecosmetice
- Bestvalue
- Vivantis
etc.