| lavricco a întrebat:

Salutare TPU!)
Ce părere aveți despre garanția de 48 de ore pentru folia de protecție pentru ecranul telefonului pe care o oferă unele magazine de accesorii pentru telefoane?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Pentru că eu ca producător nu știu ce o sa faci tu cu telefonul așa macar îți dau 48 de ore, deși folia nu se rupe in 48 de ore, am avut una a ținut 10 luni tot cu căzături, cumpăra una scumpă și buna

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

O parere buna am, dar sunt sceptic in ceea ce priveste aceasta garantie in practica, caci daca folia este bine aplicata...ce motiv ar avea sa sufere modificari care ar intra in acoperirea garantiei?
iar daca sufera anumite 'modificari' din vina exclusiva a utilizatorului, atunci nu intra sub incidenta garantiei...

totusi daca cineva contesta, ar trebui sa aduca la cunostinta termenii si conditiile acelui producator (al acelui brand de folie), conditiile de acordare a garantiei etc si astfel vom vedea exact ce si cum

suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciuna, imi pun singur folia.