| andreinr1 a întrebat:

as dori mai multe informatii despre paysafec
ard, cum cumpăr, unde si cum găsesc magazin dotat cu asa ceva? Si ce trebuie sa fac sa achizitionez un astfel de card.Dau funda.

1 răspuns:
| Nemessys a răspuns:

Pai paysafecard-ul iti poti lua de la multe magazine.
Ca sa-l gasesti, te plimbi putin prin oras pana dai de magazine care au si PayPoint. Cauta pe google si o sa vezi Logo-ul. Sunt sigur ca ai vazut magazine care contin chestia aia. Te duci acolo si iti iei unul.
Pretul este de
25 de lei - 5 euro
50 de lei - 10 euro
100 de lei - 20 de euro
300 de lei - 60 de euro.

Bineinteles ca poti lua mai multe.De exemplu. tie iti trebuie 40 de euro. De ce sa iei unul de 60 cand poti lua 2 de 100. Si da, poti sa folosesti mai multe cod-uri atunci cand cumperi ceva (sau depinde la ce vrei tu sa-l folosesti)

O alta modalitate ar fi sa cauti pe google (paysafe card shops) si o sa-ti arate o harta si cu cateva puncte de vanzare (asta este pe site-ul lor oficial).

Sper ca te-am ajutat.