| NicuE a întrebat:

as dori sa comand ceva online de pe un site, dar nu imi doresc ca parintii mei sa afle acest lucru. Eu stau in casa cu ei deci nu pot sa-i spun sa vina la casa mea.
Cum ar trebui sa fac?
Multi spun ca te suna prima data inainte sa vina si le spui ca esti ocupat, dar la mine a fost astfel, la facerea comenzii am avut noroc ca am pus o adresa gresita ca daca o puneam pe cea corecta veneau la mine acasa fiindca pe site-ul lor scria "Livrare esuata" si asa ca mi-am preluat pachetul de la depozit, dar nu vreau sa se intample la fel si de data asta.

Idei cum ar trebui sa comand ceva fara sa vina la usa si sa afle parintii mei? Ce ar trebui sa scriu la informatii ex: strada etc

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tare curioasa sunt de ce anume vrei sa comanzi si parintii nu trebuie sa stie.
in principiu primesti un mesaj in dimineata in care vei primi coletul, cu numarul de telefon al curierului si il poti suna sa ii spui sa va vedeti undeva, in fata blocului, in aproriere, nu stiu.
in cazul in care lucrezi, poti face comanda la locul de munca iar daca esti la scoala poti ruga un prieten sa te ajute cu adresa lui

2 răspunsuri:
| costinsilviu89 a răspuns:

Dacă ai un prieten roaga-l sa preia el comanda. Sau, o ruda... faci comanda pe numele și adresa lor.

| christall a răspuns:

Vezi daca poti ridica produsul de la sediul lor.