| Kalone a întrebat:

Am pus o comanda pe eMAG joi seara si ca data estimata de livrare arata 10 decembrie intre orele 9 dimineata si 6 dupa masa. Este 10 decembrie, ora 4 fara un sfert si cand dau pe site sa vad starea comenzii nici macar nu a fost predata curierului.

Intrebarea mea e, de ce mai pun ei acea data estimata daca nu se tin de ea? Imi vine si mie comanda anul asta? Ca daca nici macar nu a luat curierul coletul. Pana il iau si aia, il duc la depozit, de la depozit il ia altul si il aduce, trece si ziua persoanei respective.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atunci cand comanzi prin marketplace comanda ta nu merge la eMAG. Comanda merge la partener si in functie de cum se misca ei asa iti vine si comanda. Prin partener eu am patit sa astept si 3 zile fara sa primesc raspuns. M-am enervat si am anulat comanda,apoi sa imi vina notificare pe email cum comanda mea a fost predata curierului. Pana nu am trimis solicitare de anulare cu motivul "timpul de livrare prea mare", nu s-au sinchisit sa imi trimita comanda.
Daca totusi doresti acel produs, vezi ca in informatii despre firma exista si date de contact. Sau dupa denumire firma "livrat prin...", cauta pe google poate au si site. Contacteaza-i si vezi unde s-a impolmolit comanda ta.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Comanda este livrata prin eMAG sau prin partener marketplace? Daca prin marketplace atunci comanda s-ar putea sa vina si fara sa iti afiseze in istoric. La fel am comandat si eu de la partener marketplace si mi-a venit fara detalii pe site
Daca livrare se prin eMAG, atunci bataie de joc. Daca ai functia de anulare activa, anuleaza comanda si trimite din nou.

| Kalone explică (pentru anonim_4396):

E livrata de un partener, si am citit si celalalt comentariu, nu, nu a fost anulata, am verificat si stocul produsului, inca este.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kalone):

Aaa si nu uita sa mentionezi ca ai comandat de pe eMAG si trebuie mentionat si numarul comenzii de pe eMAG.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Kalone):

Atunci cand comanzi prin marketplace comanda ta nu merge la eMAG. Comanda merge la partener si in functie de cum se misca ei asa iti vine si comanda. Prin partener eu am patit sa astept si 3 zile fara sa primesc raspuns. M-am enervat si am anulat comanda,apoi sa imi vina notificare pe email cum comanda mea a fost predata curierului. Pana nu am trimis solicitare de anulare cu motivul "timpul de livrare prea mare", nu s-au sinchisit sa imi trimita comanda.
Daca totusi doresti acel produs, vezi ca in informatii despre firma exista si date de contact. Sau dupa denumire firma "livrat prin...", cauta pe google poate au si site. Contacteaza-i si vezi unde s-a impolmolit comanda ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Apropo,eu joi seara am plasat o comanda eMAG cu data estimata de livrare azi sau maine. Vineri cand ma uit "comanda anulata", factura emisa inclusiv storno. Motiv "stoc epuizat".

| Denis_Denis_1998 a răspuns:

Ce sa faci asta e emagul mie personal nu imi place ca da tepe emagul

| Ruxi942 a răspuns:

Poate data viitoare gasesti pe https://mallcopii.ro/ ce te intereseaza, iti raspund la telefon cand si daca ai o problema. Au biciclete, carucioare copii, lenjerii de pat, jucarii copii si multe alte produse.

| Andrehixx a răspuns:

Și eu mai comandam de la eMag, și îmi veneau câteodată mai greu, dacă veneau, că odată mi-am luat o bicicleta cu niste accesorii și mi-au venit numai accesoriile. Nu sunt bine organizați și s-ar putea sa îți vină greu, sau dacă îți va apărea comanda anulată, înseamnă că nu îți mai vine. Încearcă să îi contactezi.