| Cheryl24 a întrebat:

TPU! Ati putea sa-mi spuneti va rog, daca site-ul "Amazon" face livrari si in Romania?

4 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Amazon.com cel care apartine de SUA livreaza in Romania numai carti, cd/dvd-uri, jocuri.

Amazon-ul din Europeana livreaza tot spre Romania.

Am comandat si de pe amazon.com carti si de pe amazon.co.uk incaltaminte, accesorii pentru nou-nascut, carti, imbracaminte.

Taxa de transport depinde de greutatea coletului. La Amazon.com pentru ca doream cartea sa ajunga repede, am setat pentru curier, platit in jur de 20 dolari si livrarea s-a facut in 3 zile la usa.

La taxa de transport de pe amazon englezesc am platit 5 lire pe pachetul mare cu greutate (un balansoar pentru bebe) si restul au fost 2-3 lire. Livrarea s-a facut in 5 zile lucratoare!

Răspuns utilizator avertizat
| GutuvanMorgan a răspuns:

Doar daca e specificat in dreptul produsului

| ShopAmerica a răspuns:

Amazon.com livreaza in Romania doar anumite produse. Oricum cel mai bine e ca pentru cumparaturile din SUA sa folosesti un intermediar (de exemplu www.shopamerica.ro) pentru ca iesi mai ieftin si iti ajung mai repede produsele. Cere o estimare si te vei convinge.